این سایت به فروش می رسد! تماس با : 09906122448

تاریخچه پیدایش و گسترش دامنه

در سال ۱۹۸۵، اولین نام دامنه تجاری به نام سیمبولیکس بوسیله یک شرکت سیستم‌های رایانه‌ای به نام Symbolics با پسوند دات کام در دانشگاه ماساچوست ایالات متحده آمریکا ثبت شد.

در سال ۱۹۹۲ کمتر از ۱۵۰۰۰ دامنه دات کام ثبت شده بود.

سال ۲۰۰۹ تقریبا ۱۹۲ میلیون نام دامنه وجود داشت که بخش بزرگی از آنها دامنه پرطرفداردات کام بود. تعداد آنها در سال ۲۰۱۰ به حدود ۸۴ میلیون رسید که شامل 11.9 میلیون وب سایت کسب و کار آنلاین و تجارت الکترونیک، 4.3 میلیون وب سایت تفریحی، 3.1 میلیون وب سایت مرتبط با امور مالی، و 1.8 میلیون وب سایت ورزشی می‌شد.

پسوند دامنه

انتخاب پسوند برای یك آدرس اجباری است ، پسوند را می توان از میان گزینه های موجود و با توجه به نوع یا محل فعالیت انتخاب نمود. پسوندهای مجاز و معتبر در واقع پسوندهایی می باشند كه توسط كمیته مخصوص تایید و تصویب پسوندها یعنی ICANN تایید شده باشند. این پسوندها از نظر فنی Top Level Domain یا به صورت خلاصه TLD می گویند. نمونه ای از پسوند های متداول com، org، ir، net و… می باشند.

 

ثبت دامنه شیراز

 

انتخاب دامنه مناسب

ثبت دامنه خوب ظرایفی دارد که بی‌توجهی به آن‌ها می‌تواند به هویت شما ضربه بزند. نام دامنه (Domain Name) همانند لوگو و برند یک شرکت است که اگر درست انتخاب شود مردم آن را برای معرفی محصول خاص خواهند شناخت و در جذب مشتری آنلاین و بازاریابی موفق بسیار مؤثر خواهد بود.

انتخاب نام دامنه مناسب، ساده، کاربرپسند، مختصر، به یاد ماندنی بسیار مهم بوده و همچنین در رتبه بندی نتایج جستجوی گوگل یا سئو (SEO) نیز تاثیر گذار می باشد. تیم خلاق وب بلد شما را در این چالش کمک میکند.

لینک تلگرام:مشاهده این مطلب در تلگرام
نظرات

  1. وب بلد (سابقه: 127 نظر) پاسخ می دهم!
    2 سال پیش

    نظر سنجی: به نظر شما این مطلب مفید بود؟ (لایک)

نظر شما چیست؟

(اختیاری)